Aktualności

Dodano: 27.04.2015 r.

Przepisy

 

W zakładce "Przepisy" zostały zaktualizowane informacje na temat świadectw w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej oraz pozwoleń radiowych na używanie urządzeń nadawczych lub nadawczo-odbiorczych w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej.

 

Marcin SQ5GRQ / SP5ZBA

 

_____________________________________________________________________________________________

 

Zaktualizowano: 11.04.2015 r.

Silent Key

 

Informuję, że w dniu 08 kwietnia 2015 roku zmarł kolega Andrzej Lewandowski SQ5AXG.
Andrzej pozostał w naszej pamięci jako zasłużony krótkofalowiec w Płocku, były członek Harcerskiego Klubu Łączności SP5ZBA. Specjalizował się w Płocku w tematyce Echolink i APRS.
Cześć Jego pamięci.

 

Uroczystości pogrzebowe kolegi Andrzeja SQ5AXG rozpoczną się we wtorek 14 kwietnia 2015 roku o godzinie 11:00 na Cmentarzu Rzymskokatolickim (Starym) w Płocku przy ul. Kobylińskiego 24.

 

Całej rodzinie kondolencje składają krótkofalowcy z Płocka.

 

Marcin SQ5GRQ / SP5ZBA

 

_____________________________________________________________________________________________

 

Dodano: 21.03.2015 r.

Życzenia imieninowe

 

W dniu Twoich imienin szczere i serdeczne życzenia długich lat życia, przepełnionych zdrowiem i szczęściem, pogody ducha, pomyślności i ludzkiej życzliwości, dni pełnych słońca i radości oraz wszystkiego, co najpiękniejsze i najmilsze w życiu dla Ciebie Benku SQ5AZB składają członkowie klubu SP5ZBA.

Sto lat!

 

SP5ZBA

 

_____________________________________________________________________________________________

 

Dodano: 21.02.2015 r.

Krótkofalowcy w służbie publicznej

 

Dnia 2015-02-24 zostanie wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej o wartości 2,35 zł, emisji: Krótkofalowcy w służbie publicznej, zwaną dalej kartką.
Do znaku opłaty pocztowej dołączono przywieszkę z napisem: PRIORYTET. W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono radiotelefon. Na wyświetlaczu umieszczono oznaczenie wartości 2,35 zł i napis POLSKA. W części ilustracyjnej kartki umieszczono fotografię ilustrującą powódź, w lewym dolnym rogu widnieje samochód z anteną, w środkowej części przedstawiono schemat anteny, napis KRÓTKOFALOWCY W SŁUŻBIE PUBLICZNEJ oraz znak Polskiego Związku Krótkofalowców.
Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm, wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 12 000 sztuk, w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym. Autorem projektu jest Maciej Jędrysik.

 

 

 

Źródło --> Filatelistyka - Poczta Polska

 

Zdzisław SQ5BPX / SP5ZBA

Strony: « Poprzednia 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 40 Następna »