Aktualności

Dodano: 02.01.2016 r.

Wigilia w Klubie 2015 r.

 

19 grudnia 2015 roku w Klubie SP5ZBA odbyło się skromne spotkanie wigilijne, w którym udział wzięło 14 osób.
Podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie serdeczne życzenia.
Jak zwykle stół zastawiony był wszelakim wigilijnym jadłem i napitkami. Nie zabrakło też przypalonej wigilijnej kiełbasy ze smażoną cebulą i kaszanki.

Tą drogą pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia noworoczne wszystkim nieobecnym na spotkaniu członkom Klubu oraz wszystkim pozostałym „hamsom” w Płocku i okolicy.

 

Benek SQ5AZB / SP5ZBA

 

 

_____________________________________________________________________________________________

 

Dodano: 30.10.2015 r.

5. Ogólnopolska Konferencja Uczestników i Sympatyków
Programu ARISS w Polsce

 

17 października 2015 roku w siedzibie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się piąta edycja Ogólnopolskiej Konferencji Uczestników i Sympatyków Programu ARISS w Polsce. Jest ona rokrocznie oficjalnym wydarzeniem towarzyszącym obchodom Światowego Tygodnia Przestrzeni Kosmicznej.

ARISS (Amateur Radio on the International Space Station) to międzynarodowa organizacja non-profit, umożliwiająca dzięki zaangażowaniu krótkofalowców i użyciu sprzętu radioamatorskiego zorganizowanie edukacyjnej telekonferencji dla dzieci i młodzieży z astronautą przebywającym w przestrzeni kosmicznej na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

W Ostrowie spotkała się grupa wolontariuszy, krótkofalowców, nauczycieli, dyrektorów instytucji oświatowych działających na rzecz propagowania i popularyzowania wszelkich programów edukacyjnych związanych z krótkofalarstwem i kosmosem, w szczególności mających służyć pomocą przy przygotowaniach do szkolnych kontaktów ARISS. Grupa swoją działalnością obejmuje teren RP i oferuje swą pomoc wszystkim zainteresowanym.

Celem dorocznie odbywającej się konferencji jest zainteresowanie programem ARISS szerokich rzesz społeczeństwa: uczniów, nauczycieli, dyrektorów.

Każda szkoła może przystąpić do wykonania szkolnego kontaktu ARISS, po spełnieniu odpowiednich wymagań. Konferencja ma na celu wymianę doświadczeń pomiędzy uczestnikami, którzy już wykonali kontakt ARISS, a tymi którzy jeszcze nic o projekcie nie wiedzą lub są w trakcie realizacji projektu. Pozwala na nawiązanie kontaktów i przyszłą współpracę.

Harcerski Klub Łączności SP5ZBA - jako jednego z realizatorów piątego w Polsce kontaktu ARISS - reprezentowało dwóch przedstawicieli "pedagogicznego ciała": SQ5BPX Zdzisław Zieliński i SQ5AXS Daniel Korzan.

 

 

 

Więcej szczegółów na temat Konferencji: http://ariss.zst-ostrow.edu.pl

 

Zdzisław SQ5BPX, Daniel SQ5AXS / SP5ZBA

Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 40 Następna »